Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kalbos kultūra>Jaunimo žargonybės (2)

Jaunimo žargonybės (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Kas toji kalbos kultūra. Neprašyti svečiai. Žargonai. Kas tai. Ar žargonai populiaru jaunimo tarpe. Išvada.

Ištrauka

Lietuvių kalba. Labai seniai gimusi, labai lietuvių mylėta, bet daug amžių svetimųjų gniuždyta, niekinta, žudyta...
Kalbininkai teigia, jog lietuvių kalba (taip pat ir latvių) atsiskyrė jau kokiame amžiuje, taigi jai jau per 1300m. Per tą laiką kalba kito įvairiais požiūriais: keitėsi jos garsų, gramatikos ir leksikos sistema, keitėsi jos statusas visuomenėje. Labai reikšmingas įvykis lietuvių kalbos istorijoje buvo 1547m. išėjęs M. Mažvydo Katekizmas. Nemažiau reikšmingi mūsų kalbai buvo 1883m., kai išėjo pirmasis tautinis laikraštis "Aušra". Su "Aušra" prasidėjo naujas laikotarpis, kada mūsų bendrinė kalba labai sunkiomis sąlygomis brendo ir augo, kol 1918m. vasario 16d. Kartu su Lietuvos nepriklausomybės aktu ji tapo valstybine kalba. Nepriklausomos Lietuvos metais bendrinė lietuvių kalba labai išaugo ir sustiprėjo. Taip sustiprėjo, jog net po 1940m. katastrofos, kad ir su nemažais nuostoliais, atlaikė pusę amžiaus trukusį slopinimą.
1988m. lapkričio 18d. Lietuvių kalba vėl pripažinta valstybine. Išleista daug naujų raštų, įstatymų, tačiau vėl jie nepadeda išsaugoti gražią, švarią kalbą, turtinti ją ir tobulinti.
Kiekvienoje tautos kalboje šalia jos žodžių visada atsiranda svetimybių, hibridų, naujadarų ir žargoninių žodžių. Šie naujadarai ypač linksmai atrodo šiuolaikiniam jaunimui.
Šiems visiems kalbos pokyčiams ypač yra imlus jaunimas. Jis ypatingai prisideda prie kalbos išplėtimo, įterpdami tarptautinius žodžius į savo kalbą. Tačiau jaunimas daug neigiamos įtakos kalbai daro vartodamas žargoninius žodžius. Ypač šiuo metu jaunimo kalba kenčia nuo įkalinimo įstaigose naudojamo žargono, kuris labai plinta tarp mokyklinio jaunimo. Jaunimui taisyklingai kalbėti trukdo ir tai, kad jaunimas mažai skaito grožinę literatūrą, liaudies pasakas, mažai dainuoja dainų. Jo žodyno turtingumui neužtenka televizijos filmų, laidų ar internetinės kalbos. Jeigu televizijos ir radijos kalbų

taisyklingumas yra kontroliuojamas, tai internete jaunimas gauna netaisyklingos kalbos pavyzdžių, kad jaunimo tėvams ir mokytojams norisi jaunimą izoliuoti nuo šios kalbos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-16
DalykasKalbos kultūros referatas
KategorijaKalbos kultūra
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis12.89 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Jaunimo zargonybes (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą