Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kalbos kultūra>Nežodinės komunikacijos vaidmuo žmonių gyvenime

Nežodinės komunikacijos vaidmuo žmonių gyvenime

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Kas tai yra nežodinė komunikacija. Nežodinės komunikacijos svarbumas. Kūno kalba – universali kalba. Kalbėti kūnu. Paprasta kalba ir kūno kalba. Ryškus skirtumai tarp paprastos ir kūno kalbos. Kaip suprasti kūno kalbą. Kūno kalba ir jausmai. Erotika ir seksualumas. Vyro ir moters kūno kalbos skirtumai. Kūno kalba ir dialogas. Ne žodinės komunikacijos nacionaliniai niuansai. Gestas "OK". Pakeltas nykštys. V-ženklas. Informaciniai kanalai, kuriais perduodame įvairius ne žodinius ženklus. Gestų visuma. Išvados. Zusammenfassung.

Ištrauka

Pasaulyje egzistuoja daug kalbų. Beveik visos jos yra ištirtos ir išnagrinėtos. Nežodinė komunikacija arba kūno kalba ir yra neatsiejama pasaulio rutinoje.
Pasirinkau temą "Nežodinė komunikacija", nes jau nuo seno noriu iššifruoti žmogaus kūno siunčiamus signalus. Ši bendravimo rūšis nėra taip gerai ištirta, kaip kitos kalbos. Mokslas, tyrinėjantis ne žodinę komunikacija, atsirado neseniai. Ne žodinis žmonių bendravimas detaliau imtas tyrinėti tik praėjusio amžiaus 7 dešimtmetyje. Apie verbalinio bendravimo egzistavimą visuomenė sužinojo tik tada, kai 1970 m. Julijus Faust‘as išleido knygelę apie kūno kalbą. Knygų šia tema yra mažai, tačiau tai nereiškia, kad nežodinės komunikacijos tyrinėjimas nėra toks jau beprasmiškas.
Mano darbo tikslas išaiškinti, kas tai yra nežodinė komunikacija, surasti joje privalumų ir trukumų, suprasti, kaip ji veikia žmogų. Nustačius tikslą atsiranda sekantys uždaviniai:
Teorinėje dalyje:
– nustatyti, kas tai yra ne žodinė komunikacija;
– ne žodinė komunikacijos vaidmuo.
Praktinėje dalyje:
– nustatyti kūno kalbos ir paprastos kalbos skirtumus ir pranašumus;
– apžvelgti ne žodinės komunikacijos poveikį žmogaus gyvenime.
Žmonės retai susimąsto, kas lemia jų nuomonę apie sutiktą žmogų, su kuriuo jie dalykiškai kalbėjo ar šiaip šnekučiavosi. Viską lemia tai, kad bendraudami žmonės nesąmoningai naudojasi dar viena archaiška kalba netgi tada, kai nė nepraveria burnos. Minimoji kalba yra vadinama "kūno kalba", kurią sudaro žmonių laikysena, tam tikri kūno judesiai, gestai, mimika. Ji bendra visiems žmonėms, išskyrus kai kuriuos tautinius niuansus, kurie bus apžvelgiami toliau. Psichologai nustatė, kad nuo 60 iki 80 proc. informacijos perduodama ne žodinėmis (t.y. nežodinėmis) bendravimo priemonėmis, ir tiktai 20-40 proc. – verbaliniu būdu (žodžiais). Tai rodo, kokia svarbi žmonių bendravimui ir tarpusavio supratimui yra ne žodinė komunikacija.
Puikiausias nežodinio bendravimo pavyzdys – Čarlis Čaplinas ir kiti nebyliojo kino artistai. Kūno kalba jiems buvo vienintelė bendravimo priemonė ekrane.
Dauguma mokslininkų laikosi nuomonės, kad verbaliniu kanalu perduodama informacija, tuo tarpu neverbalinis kanalas naudojamas žmonių santykiams "įvertinti", o kai kuriais atvejais – ir vietoj žodžių.
Kūno kalbos ypatumą sąlygoja pasąmonės impulsai, o šių beveik neįmanoma dirbtinai paveikti, dėl to mes galime šia kalba pasitikėti labiau negu paprastu, verbaliniu bendravimu.
(A. Pease. 2001. 13-15 p.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-12-29
DalykasKalbos kultūros kursinis darbas
KategorijaKalbos kultūra
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis100.12 KB
AutoriusJulija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasS. Volungevičienė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasFilologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nezodines komunikacijos vaidmuo zmoniu gyvenime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • S. Volungevičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą