Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kalbos kultūra>Žargonybės, profesionalizmai ir vertalai

Žargonybės, profesionalizmai ir vertalai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Žargonybės, profesionalizmai ir vertalai. Žargonybės ir profesionalizmai vertalai. Išvados. Klaidos ir jų taisymas.

Ištrauka

Kiekviena tauta, kiekvienas žmogus, kaip medis, turi savo šaknis. Nuo seniausių laikų mūsų senoliai laistė ir maitino jas gražia lietuviška kalba, skambia daina. Tauta negali gyvuoti be savosios kalbos ir istorijos, o lietuvių kalba ir istorija ypatinga. Tai patvirtina ir gerai žinomi žymaus prancūzų kalbininko A.Meilleto žodžiai: "Tas, kas nori žinoti, kaip kalbėjo mūsų proseneliai, turi atvažiuoti pasiklausyti, kaip kalba lietuvis valstietis".
"Visais amžiais žmonės kalbėjo savo gimtąja kalba ir visados rūpinosi ją išlaikyti, turtinti, tobulinti ir gražinti. Nėra tokios menkos tautos, nėra tokio niekingo žemės užkampio, kur nebūtų vartojama sava kalba." Taip gražiai ir vaizdingai XVI amžiuje apie gimtąją kalbą kalbėjo lietuvių raštijos kūrėjas Mikalojus Daukša. Jis kaip ir daugelis kitų XVI – XIX amžiaus kalbininkų (Martynas Mažvydas, Konstantinas Sirvydas, Kristijonas Donelaitis, Dionizas Poška, Simonas Daukantas) rūpinos, gražino, turtino, tobulino, ugdė lietuvių kalbą.
Daugybė lietuvių kalbos žodžių yra tokie patys kaip ir senųjų kalbų (lotynų, senovės indų, senųjų persų, germanų), jie nagrinėjami daugelio kalbininkų visame pasaulyje. Nagrinėjant įvairias kalbos kultūros temas kalbininkai neretai pastebi ypatingą lietuvių pomėgį lengvai savintis tarptautinius žodžius, neieškant jiems atitikmenų, nekuriant naujadarų. Žmonės negerbdami gimtosios kalbos, iškraipo žodžius, vartoja vulgarias, dažnai svetimų kalbų frazes. Dėl to šnekamojoje kalboje gausu vertalų, žargonizmų bei profesionalizmų. Užsienio kalbų mokėjimas – tai bendravimo laisvė, bet kaip rašė lietuvių kalbininkas J.Jablonskis "Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti".
Tauta siekianti būti kultūringa ir išsilavinusi privalo tobulinti savo bendrinę kalbą, rūpintis kalbos taisyklingumu ir grynumu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKalbos kultūros referatas
KategorijaKalbos kultūra
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis23.02 KB
AutoriusRamunė
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Švarlienė
Švietimo institucijaVilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ
FakultetasVilniaus skyrius
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zargonybes profesionalizmai ir vertalai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus kooperacijos kolegija, VšĮ / 3 Klasė/kursas
  • D. Švarlienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą