Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Kalbos kultūra>Dažniausiai pasitaikančios kalbos problemos interneto svetainėse

Dažniausiai pasitaikančios kalbos problemos interneto svetainėse

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Projektinis darbas (Kalbos kultūra ir dokumentų valdymas). Įvadas. Dirbtinė sąmoningai keičiama kalba. Dažniausiai pasitaikančios problemos svetainėse. Lietuviški rašmenys. Rašybos, skyrybos, kalbos klaidos. Žargonas internete. Slapyvardžių įvairovė. Kreipiniai, pasisveikinimai internete. Išvados.

Ištrauka

Prieš kelerius metus žodis "blogas" daug kam teturėjo reikšmę "prastas, netikęs". Šiandien šiuos terminus jau galima pakeisti lietuviškais atitikmenimis – tinklaraščiu, interneto dienoraščių, svetaine. Tinklaraštininkų gretos auga sparčiai, nes jais gali tapti kiekvienas norintis. Pasaulyje tinklaraščiai išpopuliarėjo 2001-2002m. Jie tapo savotiška pilietinės žiniasklaidos forma, kurioje rašoma apie pačius įvairiausius dalykus pradedant asmeniniais dienos įspūdžiais ir baigiant politikos ar ekonomikos klausimais (e Diena, balandžio 14 d. 2008).
Darbo tikslas – atskleisti pagrindinius netaisyklingos lietuvių kalbos vartojimo įpročius, aptarti dažniausiai pasitaikančias rašybos, skyrybos, kalbos klaidas, atkreipti dėmesį į atsiradusius reiškinius, kurie dažnokai prasilenkia su bendrinės lietuvių kalbos reikalavimais ir tradiciškai vertinamu raštingumu.
Darbo tikslui pasiekti naudojausi žinomų Lietuvos kalbininkų straipsniais, Valstybinės kalbos komisijos rekomendacijomis, interneto svetainėmis.

Žvelgiant į tam tikrus lietuviškus interneto tekstus į akis krinta besikuriantis internautų slengas, užsitęsęs rašybos taisyklių nepaisymas, savitas bendravimo etiketo supratimas. Ėmus naudoti modernias komunikacijos priemones, kalba tarsi baigia apeiti savo raidos ciklą:raštas, atsiradęs kaip sakytinės kalbos atspindys, vėliau, labai pamažu ir laipsniškai, išsirutuliojęs į atskirą ir autonomišką kalbos, atmainą, dabar vėl vis dažniau fiksuoja sakytinę kalbą.
Šitaip teigiant minty turima tai, kad internete egzistuojanti kalba tik formaliai yra rašytinė, o nagrinėjant smulkiau ir atidžiau paaiškėja, kad ji turi nemaža požymių, kurie tradiciškai buvo priskiriami sakytinei kalbai.
Bendraujant internetu vartojama kalba, užimdama tarsi tarpinę padėtį tarp sakytinės ir rašytinės kalbos, iškelia į viešumą tai, ko nesame įpratę nei girdėti sakant viešai, nei juo labiau matyti parašyta. Ir štai šitą lietuvių kalbą, kuri yra vartojama asmeninėse svetainėse, kuria rašomi skaitytojų komentarai ir replikos konferencijose, galima laikyti arba neoficialios kalbos variantu, vartojamu bendraujant neoficialiai ir anksčiau girdėtu tik labai nedidelės grupės žmonių, arba dirbtine, sąmoningai keičiama kalba, susiformuojančia dėl požiūrio, kad bendrauti internetu reikia kitaip nei tradiciniais būdais. Pastaroji prielaida leistų kelti mintį, kad internete vartojama kalba yra dar viena kalbos atmaina, kurią greta sakytinės ir rašytinės kalbos, atsižvelgiant į situaciją, sąmoningai renkasi kalbos vartotojas (Kupčinskaitė-Ryklienė, 3). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKalbos kultūros namų darbas
KategorijaKalbos kultūra
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis21.77 KB
AutoriusIeva, Gusevaite
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ Jasilionytė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dazniausiai pasitaikancios kalbos problemos interneto svetainese [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • J Jasilionytė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą